خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

هدف نابود شد !

  به گفته وزارت دفاع آمریکا ( پنتاگون ) ماهواره جاسوسی این کشور که به دلیل از کار افتادن در حال سقوط به زمین بود در عملیات پنجشنبه 21 فوریه در ساعت 10.45 دقیقه صبح به وقت محلی بر فراز اقیانوس آرام با موفقیت منهدم شد.

   

  در ساعت 10.26 دقیقه صبح 21 فوریه موشک تغییر داده شده استاندارد 3 آمریکا از رزو ناو لیک اری نیروی دریایی آمریکا که در شمال غربی هاوایی در اقیانوس آرام قرار داشت به سوی ماهواره جاسوسی پیشرفته شلیک شد. در لحظه پرتاب موشک ماهواره جاسوسی با سرعت 17 هزار مایل در ساعت معادل 27 هزار کیلومتر دز ساعت , 24 برابر سرعت صوت در 245 کیلومتری سطح زمین در حال گردش به دور مدار بود. نیروی دریایی آمریکا تنها 10 ثانیه فرصت داشت که بتواند ماهواره را منهدم کند.

   

  تصویر پرتاب موشک <a href=از درون HUD" hspace=0 src="http://i25.tinypic.com/29g26f.jpg" align=baseline border=0>

   

  موشک استاندارد 3 و سیستم دفاعی آیگیس برای مقابله با موشکهای مهاجم طراحی شده اند و به همین دلیل برای استفاده از آن برای انهدام ماهواره ایی در خارج از جو تغییرات زیادی لازم بود. بیش از 200 متخصص از اوایل ماه ژانویه مشغول انجام این تغییرات بودند.

  هدف اصلی مخزن سوخت این ماهواره بود , این مخزن انباشته از سوختی به نام هیدرازین بود که می توانست در صورت ورود به زمین باعث تولید ابری سمی به وسعت بیش از سه زمین فوتبال شود. پنتاگون اعلام کرد داده های جمع آوری شده از شبکه ایی پیچیده ای از کشتی های نیروی دریایی, ماهواره ها, و هواپیماها نشان دادند که موشک استاندارد 3 دقیقا به هدف یعنی مخزن سوخت ماهواره جاسوسی برخورد کرده است.

   

  تصویر برخورد موشک <a href=با ماهواره جاسوسی" hspace=0 src="http://i25.tinypic.com/t7lheo.jpg" align=baseline border=0>

   

  از آنجایی که موشک  استاندارد 3 فاقد کلاهک انفجاری بود  از تنها ضربه برای انهدام ماهواره استفاده شد. ادقام سرعت موشک و ماهواره 35 هزار کیلومتر در ساعت بود که انرژی تخریبی بسیار بالایی را تولید کرد.

  با وجودی که وزارت دفاع آمریکا معتقد است تمام تکه های باقیمانده که بزرگترین آن از یک توپ فوتبال کوچک تر هست با ورود به جو زمین به دلیل اصطکاک از میان خواهند رفت , سازمان مدیریت فوقولاده دولت FIMA دستور عمل هایی را در صورت اصابت تکیه های باقیمانده به زمین صادر کرده است, به گفته این سازمان در صورت یافتن حتی کوچک ترین تکه باقی مانده , افراد نباید به آن دست بزنند زیرا ممکن است به دلیل سمی بودن خطر زا باشند.

  امکان برخورد یک تکه باقی مانده به منطقه مسکونی یک در دو میلیارد و پانصد میلیون است.

                                            ( گردآورنده : محمدرضا عبدی /// منبع : VOA )


  این مطلب تا کنون 20 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : زمین ,موشک ,آمریکا ,ساعت ,استاندارد ,دلیل ,نیروی دریایی ,برای انهدام ,مخزن سوخت ,باقی مانده ,موشک استاندارد ,نیروی دریایی آمریکا ,
  هدف نابود شد !

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر